Puikios organizacijos verslo modelis (EFQM), kurį naudoja Volkswagen, Electrolux, Bosch – Procesų valdymas

Puikios organizacijos verslo modelis (EFQM), kurį naudoja Volkswagen, Electrolux, Bosch

Darbuotojas skundžiasi per dideliu darbo krūviu? Ar tikrai taip ir yra?
2018 26 birželio
Rodyti viską

1988m., Volkswagen, Electrolux, Bosch, Nestlé, Fiat ir kitų (viso 14) žinomų organizacijų užsakymu buvo atliktas tyrimas, kuo yra ypatingos puikiai veikiančios verslo organizacijos.

Šios organizacijos siekė skatinti Europos verslo konkurencingumą, todėl 1988m.  įkūrė Europos kokybės vadybos fondą (angliškas trumpinys EFQM).

Tyrimo pagrindu buvo sukurtas EFQM tobulumo modelis (jo neseniai išverstą versiją anglų kalba galima parsisiųsti čia, o pavyzdį LT kalba galima parsisųsti paspaudus Isivertinimo_ataskaita_pagal_EFQM_modeli), skirtas verslui įsivertinti savo verslą ir tobulintinas sritis.

Modelis pasirodė veiksmingas, todėl išpopuliarėjo ne tik Europoje, bet ir kituose žemyb.

Yra devynios organizacijos sritys, kurios parodo, kaip gerai organizacija veikia.

Tam, kad organizacija galėtų įsivertinti šias sritis, buvo sukurta savęs vertinimo metodika, kurią naudodamos jos gali suprasti, kam reikia skirtį dėmesį organizacijos valdyme.

Sekdamas savo misija – padėti organizacijoms augti ir vystytis pagal geriausią tarptautinę vadybinę praktiką, prieš keletą metų sukūriau  organizazijoms nemokama testą, kurį atlikę, galite  sužinoti, kiek  modelio reikalavimų atitinka Jūsų organizacija.

Testą galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Jeigu norite susitvarkyti savo įmonės procesus – kreipkitės dainius@berskys.lt. Atliksiu nemokamą auditą bei pateiksiu išvadas ir veiksmų planą, ką reikia tobulinti.